wall-201924_1280

Prosty wybór lustra – o czym należy pamiętać?

Aranżacja domu to nie jest łatwe zadanie. Najczęściej trzeba dokładnie planować – z większym wyprzedzeniem – to co będziemy chcieli dokonać w przyszłości. Harmonijne realizowanie planu jest niezwykle ważne, a każda odskocznia jest karana – zazwyczaj tym, że ostateczny wygląd nie jest taki, jaki powinien być. Aranżacja mieszkań niesie też za sobą wiele decyzji, od których nie da się uciec. Jedną z ważniejszych jest wybór odpowiednich dodatków do mieszkania. Właściwie to one stanowią najważniejszy element dekoracyjny w domu, ponieważ podkreślają jakiś element lub nadają przytulności danemu pomieszczeniu. Dbania o właściwe dodatki nauczymy się z czasem – będziemy wybierać coraz to lepsze propozycje. Jednym z kluczowych dodatków, będących także elementem dekoracyjnym wnętrz, jest lustro. Właściwości lustra są od wieków znane. Zazwyczaj chodzi o to, by się w nim po prostu przejrzeć. Nie zmienia to jednak faktu, że w dzisiejszych nowoczesnych mieszkaniach, może spełniać także i inne funkcje czego dowiecie się na łamach dzisiejszego artykułu. Zapraszam

Lustro stanowi przede wszystkim funkcjonalną formę dodatku, bo zawsze pozwala nam sprawdzić aktualny wygląd i poprawić pewne niedociągnięcia – znacie to powiedzeni, że jak cie widzą, tak cię malują. Obecnie lustro może też stanowić doskonałą ozdobę dla każdego pomieszczania, tym samym dopełniając jego wystroju. Wybór lustra nie jest jednak prostym zadaniem, bo trzeba się wspierać odpowiednimi kryteriami, których jest całkiem dużo. Inne lustro kupimy do sypialni, a jeszcze inne do salonu czy łazienki. Warto więc kupić lustro zgodne z jego przeznaczeniem i wykorzystaniem (dobieramy więc nie tylko wielkość i formę, ale też kształt czy ozdobienia ramy).

Pierwszą rzeczą, która warto rozważyć przed zakupem lustra to jego kształt. Kształt dobieramy najczęściej na podstawie stylu danego o wnętrza. To niezwykle istotne zadanie z punktu widzenia aranżacji całego pomieszczenia. Najmniejszy błąd może więc prowadzić do prawdziwej katastrofy. Kształt musi być więc odpowiedni do nadanego stylu i tonacji innych ważnych aspektów jak meble czy dodatki. Powinniśmy także zwrócić uwagę na obramowanie lustra. W klasycznym wystroju wnętrz dobre jest postawić na bardziej „wystawne” ramy. Podkreślą one piękno danego pomieszczenia, a zachwyt ten nie będzie miał końca także przy wizycie gości. Inaczej powinny postąpić osoby lubujące się w minimalistycznym stylu wnętrza. Dla nich lepszym wyborem okaże się rama z jak najmniejszą ilością szczegółów – najlepiej w jednakowym kolorze. Nowoczesne style cechują się bielą i stonowanym kolorem mebli. Dobrze jest postawić na coraz modniejszy w ostatnim czasie kolor srebrny, czy sprawdzony złoty – wszystko zależy od naszego stylu, wystroju i ogólnej kolorystyki wnętrza. Nie zapominajmy także o prawidłowym montażu lustra, gdyż montaż w miejscu bardzo naświetlanym może okazać się niezbyt komfortowy w codziennym korzystaniu. Uważajmy nie tylko na padające w ciągu dnia światło słoneczne, ale też i sztuczne oświetlenie w domu – problem ten jest szeroko komentowany w pomieszczeniu przeznaczonym na łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *