bedroom-421848_1280

Czy można urządzić ciekawą przestrzeń na małym metrażu?

Odpowiednia aranżacja mieszkania już sama w sobie jest niezwykłym wyzwaniem, a co dopiero gdy trafia się na taką sytuację, że trzeba zaaranżować mieszkanie na bardzo małym metrażu, wtedy aranżacja wnętrza zamienia się w prawdziwą sztukę.

Wybierz jasną kolorystykę
Jasne i stonowane barwy to klucz do sukcesu jeżeli chodzi o aranżacje małego metrażu. To właśnie one pozwalają powiększyć optycznie wnętrze, dzięki czemu przestrzeń nie jest tak klaustrofobiczna. Decydując się urządzenie kuchni, salonu czy też sypialni w kolorach jasnego beżu, bieli, szarości otrzyma się o wiele bardziej przestronne wnętrze, zwłaszcza gdy porówna się to z takimi kolorami jak granat, fiolet, czerwień czy też ciemny zielony. Mocne akcenty w małej przestrzeni powinny pełnić jedynie rolę dopełnienia aranżacji. Mocne kolory nie mogą grać głównych skrzypiec w małym wnętrzu. Warto też, abyście zwrócili uwagę na to, aby odpowiednio władać światłem, ponieważ jest to kwestia naprawdę bardzo istotna i nie można o niej zapominać.

Zadbaj o iluzję
Jeśli zależy Ci na tym, aby podkreślić przestronność w pomieszczeniu to warto, abyś zdecydował się na efekt iluzji. Nie musisz stosować nie wiadomo jakiej magii, ponieważ wystarczy banalny trik aranżacyjny, dzięki któremu będziesz w stanie podkreślić auty w swoim wnętrzu, kamuflując tym samym jego słabsze strony. Głębię niewielkiego pomieszczenia oraz trójwymiarowy efekt będziesz mógł uzyskać poprzez zastosowanie luster. Ustaw je tak, aby były one skupione na najbardziej kluczowym elemencie wystroju.

Ciekawy efekt iluzji możesz również uzyskać poprzez zastosowanie fototapety, która umożliwi Ci w bardzo prosty sposób na optyczne powiększenie wąskiego przedpokoju, małej kuchni czy łazienki. W przypadku fototapet warto używać takich, na których widoczny jest duży krajobraz, czy też inna spora przestrzeń. Jeżeli połączysz to z odpowiednią kolorystyką to uzyskasz efekt jakby dana fototapeta przenikała do Twojego wnętrza. Przykładowo możesz zastosować fototapetę, na której widnieją góry z Himalajów, a reszta Twojego pokoju byłaby w barwach jasnoniebieskiego, albo białego. Tworzyłoby się w taki sposób naturalne przejście. Jeśli zaś chodzi o inny bardzo banalny zabieg to zdecydować się tutaj możesz na to, aby ustawić meble, które mają podobną wysokość bardzo blisko siebie.

Inspiracja: Prywatność na małym metrażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *